Akumulační nádrž
F3 - Chyby a vlastnosti v praxi! PDF Tisk Email
tecka f3 Klíčové bugy a chyby na MOTOFONE F3. Zkrátka co jste se u prodejce nedozvěděli.

GSM pásma

Podle některých informací Motorola F3 je quad band a tedy použitelný i v USA.

Je to omyl. V evropě a tedy i v čR prodávané MOTOFONE F3 podporuje pouze dva bandy. Je tedy použitelný pouze v evropě: GSM 900 / GSM1800.

Skutečná výdrž baterie

V reklamách jsme i ve specifikacích jsme viděli, že baterie vydrží až 300 hodin ( víc než 12 dní).

Praktický to není pravda. Mobilní telefony jsou testovány  v laboratorních podmínkách. Pokud to není závada, může vydržet za plného provozu právě 3-5 dní.

Tečka

tečka na klávesnici F3

Na klávesnici je vyznačena tečka, ale nelze jí vůbec nijak zadat. Ani z označené klávesy  a ani z jiné. MOTOFONE F3 totiž tento znak neumí. Musíme se s tím se slzou v oku smířit.

Hledání sítě 

Tam, kde F3 ukazuje sílu signálu neustále přejíždí čárečky. Otázka zní: zhoršuje to výkon baterie?

Telefon vyhledává sít. U některých operátorů častý problém. Pokud toto dělá déle než hodinu, je možné telefon reklamovat.

Datum i čas na obrazovce 

datum na displeji F3

V reklamních prospektech vydaných ihned po uvedení MOTOFONE F3 na trh se objevovaly materiály, ve kterých viditelně uměl zobrazit jak datum tak i čas. Jedná se chybu, MOTOFONE F3 nic takového neumí a nelze zobrazování datumu i času ani nastavit.

Zrychlená volba

Užití zrychlené volby vypadá dost nepochopitelně. Je však velice jednoduché. Tak jak máte seřazeno kontakty na SIM kartě (asi abecedně) tak se bude zobrazovat v telefonním seznamu.

Pro zrychlenou volbu prvních devíti kontaktů to bude dlouhé stisknutí klávesy 1 až 9, pro vyšší pořadové čísla v seznamu stiskneme číslo, následně křížek a potvrdíme tlačítkem volání:

Příklad
46 + # + klávesa volání

Písmena

Písmena vypadají na Motorola F3  zvláštně. Jednak vypadají jako na digitální kalkulačce, druhak jsou písmena střídavě malá a velká.

Na displeji zabudovaném do tohoto telefonu nelze rozlišit znaky velké B a 8 nebo velké O a 0. Z toho důvodu tvůrci telefonu sáhli k tomuto dosti handikapovanému řešení. Žádnou možnost změny nastavení displeje nebo písma nečekejte.

Klávesnice svítí 

Svítí, ale pouze ze stran. Může tak uživateli připadat, že telefonu chybí nějaká ta dioda nebo je telefon porouchaný. Není tomu tak. Tato futuristická technologie je pouze vlastností telefonu.

Nelze přidat číslo do telefonního seznamu 

MOTOFONE ukládá telefonní čísla do paměti SIM karty odkud si je taky bere, pokud jste měli kartu v jiném telefonu. Zkuste něco vymazat. Třeba je SIM karta plná, dokáže zobrazit poze prvních 99 kontaktů.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit