Akumulační nádrž
Motorola W230 PDF Tisk Email

Motorola W230A opět nám zahraje hudební founek, tentokrát nízkonákladová Motorola W230. Jak asi tušíte, je to jednoduchý mobilní telefon se stereo rádiem a MP3 přehrávačem za přijatelnou cenu. Podporuje připojení k počítači přes USB kábel a připojení k internetu GPRS, což je super.

 

 

Rozcestník
 Recenze Technické parametryPříslušenství

 

O telefonu

Mobilní telefon poprvé spatřil světlo světa na začátku roku 2008. Jeho předností měl být kvalitní  poslech hudby a rádia  a k tomu ke všemu hodně nízká cena.

 

Hudba

Primárním uložištěm hudby je paměťová karta, která může mít kapacitu až 2 GB. Výrobce se chlubil, že je karta součástí balení telefonu. Pokud je správně a krkolomně vložena pod baterii, je možné chytit USB kábel a připojit telefon k počítači. Nepotřebujete žádný software typu MPT. Mobil se chová jako externí zařízeni, na které je přenášíte soubory přetáhnutím ze složky do složky... co to? Aha, takže vy také znáte Windows?

 

Technická stránka hudby

Motorola W230 podporuje kromě MP3 ještě další hudební formáty: MIDI, iMelody a AMR. K telefonu nejdou připojit jiné sluchátka než s redukcí 2,5.

 

Rádio

Poslech vestavěného FM rádia zpříjemňuje  RDS - což je  popis právě hraných písniček na displeji telefonu. Tohle určitě znáte i z jiných zařízení. Taková malá věc se může stát pro někoho, koho nová hudba oslovuje, nepřekonatelným přítelem.

 

Kvalita displeje

Displej Motoroly W230Displej telefonu se nemůže se 128 x 128 body a 65 tisíci barvami rovnat dražším typům jako je Motorazr V8. Byla použita technologie pasivního displeje CSTN. Reakční doba se udává 100 milisekund a viditelný úhel 140 stupňů. Motorola v minulosti použíla CSTN na mnoha telefonech a na slunci to není žádný zázrak.

 

Rozměry telefonu

Motorola W 230 je 11 cenimetrů vysoká placka s šířkou 4,5 cm a tloušťkou 14,7 milimetrů. Váží průměrných 80 gramů. Jen pro představu V8 váží 118 g a  Motofone F3 68 gramů.

 

Funkce

Do telefonu se vejde 500 kontaktů a 500 zpráv. Ani tahle Motorola ještě stále pořád nemá doručenky. V sekci her na uživatele čekají dvě hry - Tetris a Sudoku. To je alespoň minimum. Další hry stahovat není umožněno. Během hovoru chrání komunikaci na rušném místě už starý známý CrystalTalk. Eliminuje hluboké tóny, které jsou typické například pro dopravu. Výsledkem je slyšitelnost na obou stranách.

Další už u Motorol standardní funkce jsou kancelářské nástroje s propracovaným kalendářem. Dále pak seznam budíků, každý s vlastním nastavením hlasitosti melodií. Nechybí ani běžná kallkulačka a stopky.


Co W230 chybí...

zabudovaný foťák
podpora JAVA her
datové technologie Bluetooth, Infrared, Wifi
podpora sítí EDGE, 3G
doručenky (u Motoroly klasika)

 

Technické parametry

Vzhled
rozměry45 x 110 x 11 mm
hmotnost80 g
displej CSTN
LCD rozměry 128 x 128 bodů
barvy 65 tisíc
Výkon
pásmaGSM 900 / 1800
paměť
vnitřní paměť nezmiňuje se
paměťová karta
do 2 GB
baterieBQ50, Li-Ion 940 mAh
pohotovostní doba
až 450 hodin
délka hovoru
až 540 minut
připojení
USB kábelminiUSB v1.1
Bluetooth není
Software nepoužívá
datové technologie
GPRS
třída 10
operační systém Motorola
prohlížečWAP 2.0/xHTML
Multimédia
fotoaparát není
videokamera není
podpora zvuků MP3, MIDI, iMelody a AMR
Rádio FM
vychytávky
RDS

Příslušenství

Baterie

Originální baterie kompatibilní s Motorolou W230.

Název BQ
Typ

Li-Ion 940 mAh

 

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit